چگونه از مژه مصنوعی نگهداری کنیم؟


وب سایت دونفره – نرگس پارسایی: گاهی اوقات، ریمل مژه به تنهایی اون حجم زیادی که دوست دارین به مژه هاتون نمیده. بنابراین برای دادن این حجم دلربا به مژه هاتون، مژه مصنوعی بهترین گزینه اس که سریع کار شما رو راه میندازه. به کار بردن و گذاشتن مژه های مصنوعی کار آسونی نیست اما وقتی که شما اون رو گذاشتین، برداشتن اون یه کار سخت دیگه است.

اگر شما مژه های با کیفیت بالا بخرین اما مراقبشون نباشید، طول عمر کوتاهی خواهند داشت. اما اگر شما بخوبی ازشون مراقبت کنید، قطعا میتونید حداقل ۱۵ تا ۲۰ بار از اونها استفاده کنید. در این مطلب ما بهتون یاد میدیم که چطور از مژه های مصنوعی مراقبت کنین و اونها رو برای مدت زمان طولانی تری نگهدارین.

چگونه از مژه مصنوعی نگهداری کنیم؟

۱-مژه مصنوعی رو با ملایمت و به آرامی بذارین

این نکته رو باید از زمانی که مژه ها رو از جعبه برمیدارین، رعایت کنید. اگر شما اونها رو به درستی استفاده نکنید، احتمال داره در نهایت مژه ها شکسته بشن. اکثر ما از موچین، فر مژه، و حتی ناخن هامون برای برداشتن مژه های مصنوعی استفاده میکنیم. اما آیا شما فکر میکنید این کار ایده خوبیه؟ اگر از هر یک از گزینه های فوق استفاده میکنین، باید بلافاصله این روش رو متوقف کنین، به این دلیل که مژه مصنوعی بسیار ظریفه و شما فقط باید از انگشتتون برای برداشتن اونها استفاده کنید. اگر از انگشتاتون استفاده میکنید، احتمال کمتری هست که مژه ها آسیب ببینندو لبه دیگر مژه مصنوعی تون رو به آرامی بین انگشت اشاره و انگشت شست خود نگه دارید و سپس اون رو از روی پلک بکشید.

به همین ترتیب، اگر شما از یک دسته مژه تکی استفاده می کنید، آن رو به آرامی نگه دارین و با گرفتن انتهای هر دسته، اون رو بیرون بکشین. همه دسته ها رو با هم نکشین، چون ممکنه بهش آسیب بزنید. هر دفعه یکی از دسته ها رو بیرون بکشین.

فوت و فن های آرایش کردن به صورت حرفه ای که خیلی میتونه بهتون کمک کنه. ترفند های ریمل زدن، روش رژ زدن و خط چشم کشیدن و آرایش صورت حرفه ای….

۲٫ همیشه چسب رو از بین ببرید

هنگامی که مژه های مصنوعی رو برداشتین، متوجه خواهید شد مخلوطی از چسب همراه با آرایش چشم در امتداد مژه مصنوعی ها چسبیده. از بین بردن این چسب مژه بسیار مهمه. اگر اون رو حذف نکنید، چسب سفت و سخت تر میشه و باند مژه مصنوعی رو خراب میکنه.

افراد برای پاک کردن چسب از ابزار و مواد مختلفی استفاده میکنن، اما ایمن ترین روش استفاده از انگشتان تون هست. با یک دست، مژه ها رو محکم بین انگشتانتون نگه دارید. با دست دیگر، به آرامی چسب رو بکشید تا زمانی که همه چسب برداشته بشه. بعضی از چسبها در یک رشته طولانی بیرون میان، در حالی که یه سری دیگه تکه تکه جدا میشن. شما میتونید از هر روشی، که چسب کاملا از بین بره و باند مژه مصنوعی دوباره قابل مشاهده بشه، استفاده کنید. برای مژه های خوشه ای باید خیلی مراقب باشید،چون آسیب دیدن و خراب شدن مژه ها خیلی راحته. با یک دست، مژه ها را به آرامی، اما محکم نگه دارید، و با دست دیگر چسب رو جدا کنید تا زمانی که چسب کاملا از بین بره.

۳٫ مژه مصنوعی ها را تمیز کنید

ریمل زدن مژه مصنوعی یک آرایش عالیه زیرا به طور طبیعی مژه مصنوعی رو با مژه های اصلی شما ترکیب میکنه. از طرف دیگر، استفاده از خط چشم مایع هم آرایش خوبیه، زیرا کمک میکنه تا باند مژه مصنوعی پنهان بشه. اما متأسفانه هیچ یک از این موارد برای مژه شما خوب نیست. اما این به این معنا نیست که از ریمل و خط چشمتون استفاده نکنید. درست مانند پاک کردن صورت تون باید مژه مصنوعی تون رو هم تمیز کنید. برای این کار، شما نیاز به یک ریمور(پاک کننده) آرایشی بدون روغن، دو تا دستمال کاغذی و گوش پاک کن خواهید داشت.

مژه ها را روی دستمال کاغذی قرار بدین و به آرامی باند(نوار پایین مژه مصنوعی) مژه رو با انگشت خود بگیرید. گوش پاک کن رو به ریمور(پاک کننده) آرایش چشم آغشته کنید. مایع اضافی رو با فشردن خارج کنید. به آرامی گوش پاک کن رو از باند مژه به سمت نوک مژه ها حرکت بدین تا آرایش رو پاک کنید. مژه ها رو خیس از مایع (یا غوطه ور در مایع) نکنید، زیرا این باعث میشه که فر مژه مصنوعی خراب بشه. اجازه بدین مژه ها خشک بشن و سپس اونها رو در یک جعبه تمیز نگهداری کنید.

۴٫ این نکات رو به یاد داشته باشید:

مژه مصنوعی ها تون رو زیر نور مستقیم خورشید نذارین، زیرا این کار رنگ مژه رو تغییر میده و چسبندگی اون رو تضعیف میکنه.

جعبه دو تایی هلالی مژه ها و ظرف پلاستیکی چفت دار اون رو دور نندازید. شما به اونها احتیاج دارید تا مژه مصنوعی هاتون رو نگهداری کرده و از گرد و غبار محافظت کنید. شما زمان زیادی را صرف تمیز کردن اونها کردین، بدیهیه که میخواهید برای مدت طولانی تمیز باشند، بنابراین مژه ها رو در جعبه خودش بذارین.

مژه مصنوعی های تکی یا دسته ای هم باید در داخل ظرف خودش نگهداری بشه. برای انجام این کار از موچین استفاده نکنید، زیرا این کار مژه ها رو خراب میکنه. اونها رو وارونه نگهداری نکنید زیرا باعث میشه که فر مژه های مصنوعی از بین برن.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید